Наш монастир відзначив річницю свого заснування

Середа, 18.11.2020 17:22

18 листопада, в 114-ту річницю заснування, в нашому монастирі відбулися святкові заходи. З благословіння керуючого Черкаською єпархією архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія, Божественну літургію очолив вікарний єпископ Золотоніський Іоанн, намісник обителі.

Преосвященному Владиці співслужили братія монастиря та клірики Черкаської єпархії.

По завершенні Божественної літургії єпископ Іоанн очолив хресний хід навколо монастиря з читанням Святого Письма та окропив віруючих святою водою.

Після хресного ходу владика Іоанн вручив благословенні грамоти архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія трудівникам обителі.

Історія:
18 листопада, в далекому 1906 з благословіння митрополита Київського Феогноста (Лебедєва), вікарій Київської єпархії єпископ Чигиринський Платон (Рождественський) звершив чин великого освячення Казанського храму і монастирського подвір’я. Під час радянської влади обитель була закрита. В період німецької окупації було дозволено відновити богослужбове життя на залишках обителі. Під храм було пристосоване приміщення братської трапезної, який був освячений на честь Різдва Пресвятої Богородиці, в пам’ять про храм, який стояв в районі колишнього Сінного ринку і був зруйнований при відступі радянських військ в 1941 році.